fbpx

Francuskie kino, wino i… makijaż.

Francja kojarzy się głównie z klasą, stylem i elegancją. Nie tylko w modzie zapisał się trend francuski. Makijaż francuski to przede wszystkim mocne i wyraziste usta w kolorze czerwieni lub różu. To usta grają tu pierwsze skrzypce, ale z wielką dbałością o spójną całość. W makijażu francuskim wszystko powinno być on top czyli zero niedoróbek. Idealnie wyrysowane usta, idealnie krycie podkładu korektora i czarna kreska na oku. Ten typ makijażu lubi perfekcję.

Marzysz o francuskim makijażu? Łap szybką instrukcję w 6 krokach!

1. Na początek musisz zadbać o cerę pamiętaj, że pielęgnacja to podstawa, aby podkład dobrze wyglądał.

2. Zastosuj kryjący podkład, a pozostałe niedoskonałości przykryj korektorem. Wklepuj go tylko w wymagające tego miejsca. A strefę pod okiem tak jak uczę w moim e-booku Makeup no Makeup albo na kursie online Twój Makijaż Dzienny.

3. Tak przygotowaną cerę oprósz sypkim pudrem.

4. Kości policzkowe podkreśl bronzerem, różem i rozświetlaczem.

5. Pamiętaj o wyrysowaniu brwi i makijażu oka, który powinien być w delikatnych brązach z lekkim złotym rozświetleniem, idealnie wyrysowaną czarną kreską i mocno wytuszowanymi rzęsami.

6. Na koniec zostaje sam makijaż ust. Obrysuj usta konturówką i wypełnij kontur szminką. Przyłóż do ust chusteczkę odciskając nadmiar kosmetyku. Pomaluj usta ponownie. Dzięki temu makijaż będzie trwalszy.

VOILA! Teraz już tylko upiąć kok i jesteś gotowa!

Zobacz inne artykuły