fbpx

Jak dobrać odpowiedni podkład do swojej skóry?

Kluczem do sukcesu zarówno w makijażu dziennym, wieczorowym jak  i no make-up jest podkład. Dobrze dobrany podkład to taki, który nie spływa po kilku godzinach, nie waży się, jest lekki w konsystencji i stapia się ze skórą. Wybierając podkład zwracaj uwagę nie tylko na jego skład, ale również na to aby nie zatykał porów, był przyjazny twojej skórze i miał odpowiednio dobrany odcień.

Przy makijażu codziennym staraj się używać podkładów o lżejszych formułach z jak najlepszym i naturalnym składem. Na co dzień nie potrzebujesz mega krycia a jeśli już musisz zamaskować niedoskonałości użyj punktowo korektora. Stawiaj na naturalność.

Jak dobrać ten właściwy odcień? To pytanie spędza sen z oczu niejednej z was. Mówię o tym dość szeroko w szkoleniu online  Twój Makijaż Dzienny.

Większość Polek ma odcień skóry, który ja nazywam ciepło-chłodny, czyli jest takim trochę miksem i w takim wypadku najlepiej używać podkładów w neutralnym kolorze. Osoby o ciepłej skórze powinny używać odcieni w żółtej tonacji. A osoby, które mają chłodny odcień skóry, tonacje oliwkowo- szare.

W jaki sposób najszybciej sprawdzić jaki masz odcień skóry? Spójrz na swoje żyły na nadgarstku, jeśli ich kolor jest zielony to oznacza, że masz ciepły odcień skóry. Jeśli kolor żył jest niebieski, to twój odcień skóry jest chłody. A jeśli nie jesteś w stanie określić czy są one zielone czy niebieskie, to najpewniej twój odcień skóry, to neutralny.

Gdzie najlepiej na skórze sprawdzić czy podkład będzie dobrze dobrany? Najlepiej bezpośrednio na buzi. Jeśli jednak jesteś w drogerii a masz na twarzy podkład, nałóż go najlepiej na dekolt, bo zazwyczaj dekolt ma taki sam kolor jak buzia. Nie sprawdzamy na żuchwie ani na szyi. Szyja zazwyczaj jest dużo jaśniejsza od twarzy, ponieważ jest schowana i zwyczajnie się nie opala. Unikaj też sprawdzenia koloru na wewnętrznej stronie nadgarstka, tam skóra też jest dużo jaśniejsza.

Zanim zdecydujesz się na zakup podkładu poczytaj opinie użytkowniczek lub poproś o próbkę w drogerii, jeśli jest to oczywiście możliwe.

I na koniec Pro Tip:

Podkład nakładaj lekko zwilżoną gąbeczką, dzięki temu z łatwością rozprowadzisz podkład. Efekt – podkład stopi się ze skórą i będzie wyglądał naturalnie i świetliście.

Zobacz inne artykuły